Краєзнавство

Історія Вінниці

Веселі канікули із користю

    З 3-10 липня 2019 року діяла безкоштовна літня освітня школа «Друга світова війна: переосмислення» для учнів 9-11 класів та студентів на території табору «Подільський Артек». Для того щоб стати учасником було потрібно написати мотиваційний лист та надіслати журі своє власне дослідження про події Другої світової війни. Організаторами: ГО «Подільська спадщина» та Вінницький департамент соціальної та молодіжної політики. Учасницею літньої школи стала й учениця нашої школи Кузнецова Варвара.

   Протягом семи днів учасники слухали цікаві лекції від викладачів Вінницького педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, які розкривали для учнів багато таємниць війни. Студенти Вінницького педагогічного університету
Влаштовували для дітей веселі історичні квести та ігри. Кожен день слухачи представляли свій науковий проект. Варвара презентувала своє дослідження «Стежками спогадів Другої світової війни» (науковий керівник: Певень Т.В.). Учениця звернула увагу на антропологічний вимір війни тарозхповіла про
життя своїх прабабусі й прадідуся під час окупації.

   Надзвичайно цікавий майстер-клас по прочитанню інформації історичного документа провела для учасників Ірина Батирєва, яка працює у музеї Голодомору у Києві. Кожному роздали по картці полоненого солдата (копії справжнісіньких карток), діти мали дізнатися про свого героя та розповісти про нього іншим. Картки були заповнені німецькою мовою, що значно ускладнювало завдання.

Ввечері відбувався перегляд фільмів про події Другої світової війни. Наприклад, «У білому полоні», «Життя прекрасне», «Крадійка книжок» та інші. Після перегляду було обговорення, обмін емоціями та почуттями від побаченого разом
із викладачами.

   А сьомого липня велика родина літньої школи відсвяткувала день Івана Купала за всіма традиціями. Команди дівчат та хлопців прикрашали своє купальське дерево, дівчата плели собі віночки, які потім пускали на річку, Ввечері всі стрибали через багаття та співали коло нього пісні під гітару.
Отож, цей захід є яскравим прикладом того як можна поєднати веселий відпочинок та корисні знання.

Співпраця Краєзнавчого музею та виховного центру з вивчення історії рідного краю (керівник Певень Т.В.)
04.10.2017 року відбулись нестандартні уроки в 10 А та 10 Б класах. Учні уважно слухали та конспектували лекцію зав. відділу з вивчення новітньої історії Семенко Л. І. на тему «Грушевський і Поділля». Діти отримали можливість дізнатися маловідомі факти історії Вінниччини та сформувати особисте уявлення про видатну постать видатного історика.




Співпраця Краєзнавчого музею та гуртка з вивчення історії рідного краю (керівник Певень Т. В.)
    До Дня українського козацтва, 12.10.17р., до гімназії завітав з пересувною експозицією Краєзнавчий музей. Екскурсію «Лицарі козацької доблесті та Поділля» для учнів 8-х класів проводила зав. відділом давньої історії Гальчевська Лілія Анатоліївна. Діти уважно слухали цікаву розповідь, із захопленням розглядали речі козацьких часів. Потім, на уроці історії, вони відповідали на питання вчителя та ділилися враженнями. Учням дуже сподобалось не вони прийшли до музею, а музей приїхав до них у гості.





 Співпраця  Краєзнавчого музею та гуртка з вивчення історії рідного краю (керівник Певень Т. В.)
     На честь святкування звільнення України від німецько-фашистських загарбників, 26.10.17 р., до гімназії завітав з пересувною експозицією Краєзнавчий музей. Екскурсію «Друга світова війна. Вінницький вимір» для учнів 10 та 11-х класів проводив зав. відділом військової історії Мельник Павло Володимирович. Учням сподобалось, що для кожного класу зустріч проводилась окремо. Навіть після закінчення екскурсії хлопці залишались, розглядали зброю, задавали питання. Спілкування було неофіційним і корисним для дітей.





Співпраця Краєзнавчого музею та гімназії № 6

13.04.18 р. Шевченко-поет відомий в Україні і світі.  Шевченко-художник менш відомий. Учні 9-Г класу із захопленням знайомились із творчістю та шедеврами живопису Тараса Григоровича. Діти з подивом дізнавалися про нові маловідомі сторінки життя відомого поета. Школярі  захоплено слухали наукових співробітників Краєзнавчого музею Сазонову О.М. та Медончука П.В., які завітали до гімназії з презентацією творчого проекту «Шевченко-художник».

Співпраця гімназії № 6 з Краєзнавчим музеєм
    16.03.2018 року до учнів 7 класів завітав науковий співробітник Науково-експозиційного відділу новітньої історії Краєзнавчого музею Тичук Євген Анатолійович. Діти із захопленням слухали цікаву розповідь про середньовічні обладунки рицарів. Учні навіть отримали можливість доторкнутися та приміряти справжню кольчугу. 


24.05.2018 р. «День музею»
Останній день навчання для 9-х класів виявився незвичайним. У гімназії започаткували нову традицію-«День музею». Учні разом з класними керівниками відвідали Краєзнавчий музей. Наукові співробітники підготували для дітей цікаві оглядові та тематичні екскурсії. Наприклад, учням 9 Г класу, зав. відділом давньої історії Гальчевська Л. А. розповіла про народні традиції, пов’язані із дорослішанням дітей, заручинами та весіллям. Учні дізнались багато нового про життя своїх однолітків 19 століття.  
2017/2018 навчальний рік відзначився плідною співпрацею Краєзнавчого музею та гімназії №6. У наступному році планується продовжити та урізноманітнити спільну працю з виховання патріотів України.
Співпраця з Краєзнавчим музеєм
№ п/п
Тема
дата
клас
1
Лекція «Партизанська слава Вінниччини»
22.09.17
11 А,Б,Г
2
Лекція «Грушевський і Вінниччина»
27.09.17
10 А,Б
3
Пересувна виставка
 «Лицарі козацької доблесті»
12.10.17
8 А,Б,В,Г,Д
4

Пересувна виставка
«Дуга Світова війна. Вінницький вимір»
26.10.17
08.05.18

11 А,Б,В
9 А.Б.В.Г
5
«Мандрівка до рицарських часів»
23.03.18
14.03.18
6 Б
7 Б,В
6
«Шевченко-художник»
13.04.18
9 В


      Вітаємо з перемогою!!!
     Відбувся третій Міський краєзнавчий конкурс «Шанувальники Кліо».
 На першому етапі команда з 4 учнів 6-го та 7-го класів відповідала на питання, які вимагали знання історії стародавніх чудес світу та «перлин Вінниччини». На другому етапі наша команда (за жеребом) розповідала про одне з чудес світу: Колоса Родосського.
     Команда відмінно підготувалась. Глядачі із захопленням слухали  цікаву розповідь про таємниці Колосу. Учні були нагороджені дипломом «Шанувальники культурної спадщини світу».
Наша команда отримала ІІ місце серед 27 шкіл міста.
Вітаємо: Крижанівського Артема (6 А), Ставіцького Арсенія (6 Б),
Малу Анастасію (7 В), Нагорняка Богдана  (7 Б).
Керівники команди: Певень Т.В. та Сергеєв Д.О.




 Краєзнавчий гурток
   Гарним підсумком роботи Краєзнавчого гуртку під керівництвом
Певень Т.В. стала презентація виховної години «Віртуальна мандрівка вулицями Вінниці», яку гуртківці запропонували учням 6 Д класу. Школярі уважно слухали цікаві розповіді юних науковців. А також діти розгадували ребуси, відповідали на запитання філворду, приймали участь у конкурсах. Особливо сподобалось глядачам впізнавати улюблені куточки Вінниці. Виступ краєзнавців завершився оплесками. У наступному навчальному році гурток продовжить свою роботу та завітає до інших класів. 




Вітаємо!!
24.05.18 р. Росподнюк Катерина з  науковою роботою «Жінки, які прославили Вінницю» (науковий керівник Певень Т. В.) взяла участь
в ІV Регіональній виставці наукових робіт учнів «Наукова весна» у рамках Фестивалю науки Донецького національного університету ім. В. Стуса. Підтримати однокласницю прийшов майже весь 10 Б клас. Хлопці та дівчата із задоволенням здійснили екскурсію музеєм університету. Особливі враження викликало хімічне шоу.
   Дякуємо організаторам виставки за свято науки та творчості!


















Комментариев нет:

Отправить комментарий